Profil użytkownika Rozalie

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Rozalie
Rasa: Pokusa
Wiek: 19 lat (na tyle wygląda, prawdziwy wiek to 100 lat)


Aura

Aura o średniej mocy, w głównej mierze przywłaszczyła sobie cynową barwę, chociaż widnieje w niej zalążek delikatnego srebra. Dwubarwną emanację otuliła szmaragdowa poświata, spod której wydobywa się potężny dźwięk kakofonii. Niesie on ze sobą zniszczenie, ale w jego tle rozbrzmiewa przyjazny trzask płomieni, zaburzając w ten sposób pozorny obraz niebezpieczeństwa. Trudno jest go połączyć z wonią palonych włosów czy też odurzającej siarki. Zachwyca twardością i giętkością, a gładka powierzchnia przyozdobiona została o ostre brzegi. W smaku szalenie pikantna i ostra, czasem nieznośnie lepi się i parzy wargi.


Wygląd

Jak każda pokusa odznacza się niezwykłym pięknem nawet w swej prawdziwej postaci. Nie można o niej powiedzieć iż jest niska, jednakże ponadprzeciętnej wysokości nie posiada. Delikatna i jasna skóra wprost kusi by ją dotknąć. Inną z zalet wyglądu Rozalie jest Szczupła i zgrabna sylwetka.
Jej rude włosy sięgają do ramion, natomiast grzywka lekko przysłania piekielnie czerwone oczy. Gdy pokusa się uśmiecha można dojrzeć parę śnieżnobiałych kłów. Jednakże najbardziej rzucają się w oczy całkiem spore, ogniście czerwone skrzydła charakterystyczne dla pokusy, oraz para rogów. Nie są one specjalnie duże, ale również nie da się ich nie ujrzeć. Zaciekawienie przywołuje na myśl, diabelski ogon, który wydaje się być jakby w jakimś pancerzu.
Jeśli chodzi o jej ubranie, to jest dość skąpe ponieważ Rozalie nie przepada za ukrywaniem swego ciała. Dlatego też nosi bardzo skąpą bieliznę, którą można uznać za częściową zbroje z powodu metalowych elementów. Na nogi zazwyczaj ubiera wysokie za kolana, brązowe buty na koturnie. Podobnie jest z rekami, które od palców aż za łokcie również osłonięte są materiałem o barwie błękitu i brązu, zakończonym metalowymi częściami. Na szyi zaś nosi naszyjnik ze sporym rubinem, stara się go nigdy nie zdejmować z powodu jego magicznych właściwości.


Charakter

Jaka jest Rozalie? Cóż, można by rzec iż to czysty chaos. Jej humor potrafi zmienić się nagle, bez przyczyny w całkowicie przeciwny. Jednak zazwyczaj charakteryzuję się niespotykaną radością z najdrobniejszych rzeczy. Mimo tego zamieszania, które zazwyczaj wywołuję ma dobre serce. To dość niespotykane u pokusy, istoty piekielnej. Dlatego z powodzeniem można rzec że jest to najbardziej nietypowa pokusa. Do tego ma zamiłowanie do podróży, pragnie zwiedzić całą Alaranie i krainy poza nią. Mimo jej niemal stałej wesołości, doskwiera jej uczucie zagubienia, nie pamięta co był wcześniej, wie wiele rzeczy ale nie wie skąd je zna. Możliwe iż ta stała wędrówka przed siebie jest formą poszukiwania odpowiedzi. Stale dzięki temu odkrywa coś o sobie, coś czego nie pamiętała. Jedną z tych rzeczy był między innymi lęk przed ciasnymi pomieszczeniami.

Atrybuty

Krzepa:Silny, Raczej wytrwały, Wytrzymały,
Zwinność:Zręczny, Szybki, Dokładny,
Percepcja:Czuły słuch, Wyostrzony zm.mag,
Umysł:Pojętny, Ineligentny, B. silna wola,
Prezencja:Piękny, Przekonywujący,

Cechy specjalne

Cechy rasowe [D]Jak każda pokusa potrafi dowolnie kształtować swe ciało w magiczny sposób. Jeśli odniesie jakiekolwiek obrażenia goją się dość szybko w porównaniu do np. ran które odniósł zwykły człowiek. Posiada również zdolność telepatii, czyli czytania w myślach, choć czasem właściwie wolałaby ich nie słyszeć.
Uosobienie chaosu [S]Przejawia się to i w jej mocach magicznych i w charakterze. W jednej chwili potrafi być najsmutniejsza osobą na ziemi by w kolejnej skakać z radości jak dziecko. Natomiast jej moce często działają w sposób niekontrolowany.
Klaustrofobia [W]Zamknięte pomieszczenie o niezbyt dużej powierzchni i cztery ściany, to dla niej koszmar. Zaczyna się wtedy dusić mając wrażenie że jest coraz mniej miejsca. Dlatego też w chatce starca, który jakiś czas się nią opiekował, wolała spać na ganku aniżeli w środku. Nie był to wprawdzie tak mały domek dlatego chwilowe przebywanie nic jej nie robiło ale po dłuższym czasie jej fobia zaczynała się ujawniać.
Latanie [D]Posiada spore nietoperze skrzydła w swej prawdziwej postaci. Dlatego też logiczne jest iż potrafi na nich latać zwłaszcza że zazwyczaj woli być w swojej formie niż sztucznie stworzonej.

Umiejętności

Wspinaczka [W] W swych podróżach często przychodziło pokusie zmierzyć się z górzystymi terenami.
Matematyka [O]
Fizyka [O]
Medycyna [O]
Geografia [W]
Śpiew [W] Jej głos jest niezwykle piękny, można się nim zauroczyć gdy śpiewa. Niezwykle czysto i melodyjnie.

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Moce
Ognia [A]
Chaosu [M]
Dobra [U]
Życia [U]Nauczyła się tej dziedziny już wcześniej, jednak dopiero niedawno odkryła iż to magia życia, nie chaosu. Korzysta z niej głównie by wywoływać różne, ciekawe mutacje.
Istnienia [U]Podobnie jak z dziedziną życia, również przypisywała tą arkane pod magie chaosu, teraz jednak dobrze wie dzięki czemu tworzy różne rzeczy. Okazało się że ma do tego całkiem niezłe predyspozycje.

Magiczne przedmioty

Rubinowy naszyjnik [ZAC]Podczas jednej z podróży znalazła leżący na dnie płytkiego strumyczka naszyjnik z dość sporym rubinem. Od razu chętnie go sobie przywłaszczyła. Po czasie odkryła iż dzięki niemu jej pamięć jest lepsza. Przestała zapominać. Niestety przeszłość nadal była pogrążona w ciemności. Naszyjnik działał tylko na zachowanie wspomnień od chwili założenia.
Cukrowa laska [ZAC]po jej przełamaniu cukrowa laska zamienia się w magiczną miotłę, która może przebyć nieskończenie długi kawał. Znika jednakże, gdy dotrze w wyznaczony punkt, ale i też nie ruszy się choćby o palec, jeżeli nie wyznaczy się jej wskazanego celu. Przedmiot jednorazowego użytku.

Towarzysz


Historia

Sprzed utraty pamięci:

Wszędzie ogień i bijąca od niego czerwień oraz gorąc. Wszystko wciąż jeszcze nowe, a ta pokusa już miała wroga. Walczyła, nie fizycznie, na magię. Chaos i zło. Diabeł i diablica. Oboje ciężko dyszeli, wpatrując się w siebie nawzajem. Jaki był powód tej bitwy na czary? Otóż owy mieszkaniec Piekieł miał dość siania chaosu przez nową. Ona jednak nie chciała, zaprzestać swych działań, więc postanowili się zmierzyć ze sobą. Trwało to już jakiś czas.

- Śmiesz twierdzić, że skrzywdzisz mistrzynie magii chaosu? - śmiała się prowokująco.

Przeciwnik nie się nie odezwał, tylko zastosował nieczyste zagranie. Użył broni i drasnął Rozalie, która w porę odskoczyła, w innym wypadku straciłaby rękę. Działanie wroga ją zdziwiło, całkiem się tego nie spodziewała. Chciała użyć mocy w odwecie, lecz nim zdążyła to zrobić, piekielny mając dość dziewczyny, w magiczny sposób, można by rzec, wyrzucił z tego miejsca.
Teraz Roz znajdowała się na jakiejś polanie, jeszcze przez chwile to widziała, po czym straciła przytomność i coś jeszcze.

Po straceniu pamięci:

Ciężko orzec, w jakim miejscu ta opowieść ma swój właściwy początek. Wiadome jest jedno, przeszłości już nie ma, jest początek w lesie. Dokładniej w obcej dla większości stworzeń części Szepczącego Lasu. W miejscu, do którego nikt nie zaglądał i nikogo nie kusiło, by je zbadać. Może przez to, iż stare, rozłożyste drzewo skutecznie osłaniało magiczne miejsce. Maleńkie źródełko, wokół którego rosły różnobarwne kwiaty. Promienie słońca przedzierające się przez koronę drzewa, nie była już ona zbyt gęsta, wprowadzały tu jakąś tajemniczą aurę. Ten spokój i cisza, tak piękne, acz niepokojące. W pewnym momencie zostało to przerwane przez delikatne ziewnięcie. Leżąca na trawie pokusa zbudziła się tu, otworzyła oczy i rozejrzała. Była zagubiona, niepewna. Podeszła do źródełka, widząc swoje odbicie, raptownie odskoczyła z krzykiem. Nie spodziewała się tego, iż zobaczy wielkie skrzydła oraz parę rogów. Właściwie myślała, że jest człowiekiem. Skupiła się, poszukując w pamięci wspomnień. Jedyne co zastała to czarna pustka, nicość. Oblała twarz wodą, by się orzeźwić, miała nadzieje, że może rozbudzenie sprawi, iż jakiekolwiek wspomnienie się pojawi.

- Róże… lilie…- przyglądała się kwiatom – ROZALIE! To moje imię! – krzyczała uradowana, że coś wie.

Przyglądała się swojemu ciału, powoli opanowując natłok emocji, przez który chciała krzyczeć.

- Tak, bez wątpienia jestem istotą z Piekła, zdaje się pokusą – powiedziała to absurdalnie spokojnym tonem. Po chwili roześmiała się, myśląc o początkowej reakcji. Trzeba przyznać, iż jej nastrój był niesamowicie zmienny.

-Ale ile mam lat? Jestem młoda? – uśmiechnęła się – A może stara? – rozbawiło ja to i zaczęła się śmiać.

Zwabiło to pewnego wędrowca, udało mu się dostać do ukrytego miejsca idąc za głosem Rozy. Przybysz był to wysoki mężczyzna, skrywający twarz pod kapturem. Potrafił poruszać się niebywale cicho. Na plecach dźwigał niewielki plecak. Powoli podszedł do dziewczyny i ostrożnie położył rękę na jej ramieniu. Na co ona wzdrygnęła się i powoli odwróciła głowę w stronę nieznajomego.

-Cz…cześć – odezwała się niepewnie.

-Witaj – odpowiedział grzecznie, przyjaznym tonem. W tym momencie ściągnął kaptur, był to zwykły człowiek, dość stary. Jednakże miał w oczach coś niezwykle dobrego, w co pokusa wpatrywała się z wielkim zaciekawieniem. Starzec uśmiechnął się do niej, zdawał się wcale nie bać, mimo iż nie była w ludzkiej postaci. Możliwe, że wynikało to z doświadczenia. Nie trwało długo, gdy zaczęli rozmawiać. Nieznajomy przyznał, iż wie co nieco o magii, jednak z niej nie korzysta, bo nie ma talentu magicznego. Natomiast pokusa opowiedziała o zaniku pamięci. Nie wiedziała nawet, gdzie jest, mówiąc o tym, dopiero dotarło do niej, jak bardzo jest zagubiona. Erenel, tak prosił, by się do niego zwracać człowiek, był zasmucony tą historią, zupełnie jakby coś o tym wiedział. Po większym czasie, spędzonym na rozmowie, starzec postanowił, że zabierze młodą piekielną do siebie i że się nią zaopiekuje.
Tak się stało. Podczas pobytu u niego, Rozalie słuchała tego, co jej opowiadał, szczególnie o magii, ale ta jej w ogóle nie podchodziła. Przekonana, iż nie może używać magicznej mocy tak jak Erenel dała sobie z tym spokój. Jednakże zupełnie przypadkowo, podczas przechadzki po lesie, w którym mieszkała, doświadczyła czegoś dziwnego. Magia chaosu miała do tego niesamowity talent. Co prawda staruszek nic jej o tym nie mówił, a jednak świetnie jej wychodziło używanie tej mocy. To, co głównie robiła to dość zabawne i nieszkodliwe zmiany w lesie i u zwierząt. Zawsze cofała swoje zaklęcia, jeśli były niepotrzebne. Drzemała w niej niezwykła potęga, częściowo zdawała sobie z tego sprawę, jednak wolała czynić proste czary, dla śmiechu. Możliwe, iż kiedyś uczyła się tego. Ale skąd wiedzieć, gdy zamiast wspomnień czarna otchłań?
Nadeszły inne czasy, Erenel zmarł. Ten człowiek nauczył ją tak wiele, mimo iż mieszkała u niego zaledwie 3 lata. Straszny smutek zagościł w sercu dziewczyny. Wciąż pamiętała słowa swego opiekuna. Mówił o tym, że liczy się to, co w sercu, nie wygląd, nie to, kim się jest. To były mądre słowa, Rozalie postanowiła ich nigdy nie zapomnieć.
Kolejnym etapem jej życia było poznawanie lasu i jego mieszkańców. Brak celu początkowo wydawał się perspektywą stałej wolności. Jednakże, gdy przychodziły wieczory, przychodził też jakiś żal. To trzeba było zmienić. Początkowo pokusa udała się do najbliższego miasta, oczywiście pod ludzką postacią, nawet nie wiedziała, jaką też nosi ono nazwę. Obserwowała wszystko, co się działo. Często zwracała na siebie uwagę, ponieważ potrafiła wybuchnąć śmiechem w najmniej odpowiednim momencie, tylko gdyż pomyślała o czymś zabawnym, ale żeby tylko był to śmiech, niekontrolowane wybuchy płaczu i smutku też się zdarzały. I to wciąż nie wszystko, niezbyt często stawała się też niesamowicie agresywna. Potrafiła wówczas nawet kogoś skrzywdzić. Nauczona przez Erenela bycia dobrą, postanowiła podszkolić się z magii dobra, by mów leczyć swoje ofiary. To był zdecydowanie dobry pomysł. Jednak katastrofalne było, gdy w samym centrum rynku przybrała swoją prawdziwą postać, nie chciała tego, to stało się samo. Oprócz ludzi ona sama była bardzo tym zszokowana, wskutek czego po prostu uciekła. Biegła jak najdalej, chwilami też leciała. Dotarła w miarę spokojne miejsce, myślała, że jest sama, ale nie mogło być tak dobrze. Natknęła się na grupę potępieńców. Początkowo nabijali się z niej, że jest taka łagodna i grzeczna. Również zareagowała na to śmiechem, co zaskoczyło piekielnych. Skutkowało to zaprzyjaźnieniem się, wszystko szło dobrze, nauczyli młodą pokusę magicznych sztuczek z ogniem, była im za to wdzięczna. Kierowana nadzieją i przekonaniem, iż odnalazła swoją grupę, pewnego dnia zbudziła się na trawie całkiem sama tak jak na początku. Zawiedziona tym wszystkim postanowiła iść gdziekolwiek, szukając czegokolwiek, byleby nie stać w miejscu. Stała się podróżniczką.

1. Z północy do Alarani:

Pokusa nie wiedzieć dlaczego zapuściła się w odległe skute lodem tereny nieznanej większości mieszkańców Alaranii — Północy. Tam też spotkała kobietę, która równie szybko, jak się pojawiła, tak też szybko znikła. Możliwe, że uciekła przed wielkim, dziwnym i brzydkim stworem strzegącym dziwnego mostu. Piekielna żałowała, iż nawet nie zdołała poznać jej imienia. Zrekompensowało jej to pojawienie się pozornie zwykłego kota będącego w rzeczywistości kotołakiem. Jej entuzjazm nie został przyjęty pozytywnie i zmiennokształny zostawił na skórze piekielnej krwawe ślady pazurów. Zanim ktokolwiek zdążył zareagować, portal znikąd wciągnął ją i zwierzołaka przenosząc do Lasu Driad.

2. Przygoda w lesie i odnalezienie Avarro:

Upadek w krzaki z pewnością nie należał do najprzyjemniejszego lądowania. W dodatku ten kotołak gdzieś zniknął. Rozalie była poddenerwowana, iż nie może mu pokazać gdzie raki... to jest, gdzie koty zimują. Szybko jednak jej myśli zaprzątnął kamienny stwór o mniej więcej ludzkich kształtach. Może by go nawet nie zauważyła, niestety los sprawił, iż owy golem na nią wpadł. Ledwo co wydostała się spod runicznego, zaciekawiona jego przynależnością rasową, to pojawił się kolejny zmiennokształtny, tym razem wilkołak. Wilk jak wiadomo to taki dziki pies, a psy i koty zazwyczaj nie są zgodne co potwierdził nagły atak kotołaka zwanego Naoki na drugiego zmiennokształtnego noszącego imię Chors. Piekielna zaciekawiona walką całkowicie przypadkowo stworzyła niewielką arenę i wraz z kamiennym stworem obserwowali pojedynek. W międzyczasie dowiedziała się, że do tej chodzącej skały można zwracać się słowem, które brzmiało: Haxam. Walka zwierzołaków nie trwała niestety długo. Dlatego też arena skończyła jako miliony mrówek. Rozbiegły się one w popłochu, nie trwało to długo. Rozalie już miała pomysł co tym razem stworzyć z pomocą swej najukochańszej arkany magii, magii chaosu. Pojawił się stół, kwadratowy stół dodatkowo bardzo krzywy, podskakiwały na nim filiżanki, ciastka i talerze, krzesła do niego zaś posiadały kopyta i sądząc po tym, że lekko się poruszały w pewnym sensie także jako takie życie. Siedziska niechętnie dawały na sobie usiąść a jak już dały to ten, kto dokonał tego czynu przeżył istne rodeo. Naokiemu to się nie spodobało, skutecznie rozgonił wszystkie krzesełka i mało brakowało, a skrzywdziłby pokusę. Dlaczego? Otóż nie podobał mu się zapach jej aury...
Do tego wszystkiego doszło jeszcze drobne nieporozumienie z Haxamem, natomiast wilkołak usiłował uspokoić agresywnego kotołaka. Nagle Nao zniknął. Przyczyną był prawdopodobnie runiczny, przy którym użycie magii wywoływało takowe efekty. Piekielna była zawiedziona, musiała ograniczyć czarowanie a tak to kochała i – co gorsza – średnio nad tym panowała. No i długo nie obyła się bez zrobienia czegoś chaotycznego. Spadł wielobarwny deszcz. Nadzwyczajne zjawisko. Haxam pragnął skryć się przed ulewą, dobrze, iż pokusa wypatrzyła starą chatę, całą grupą się tam udali. Owo miejsce zapewne kryło w sobie wiele ciekawych historii. Do całego grona dołączyła dziewczyna imieniem Eloise, z rasy nemorianka. Niedługo po jej dołączeniu do tej jakże losowej gromadki pojawiło się coś dziwnego, oczywiście za sprawą magii chaosu. Istotą żywą nie można tego nazwać, bo powstało z przedmiotów martwych, dokładniej mówiąc, był to pająk ze sztućców. W chacie znaleziono wiele ciekawych rzeczy, a nawet zamrożone pomieszczenie z jakąś dziwną księgą i osobami, które ktoś uwięził w lodzie. Nic nie szło dobrze, korzenie krwiożerczych roślin dostały się do kryjówki grupy. Trzeba było uciekać, a to, co potem się działo... Z deszczu pod rynnę! Teraz drzewa zaczęły rosnąć do góry korzeniami. Dodatkowo, kotołak, który wcześniej zniknął, znów się pojawił. Drzewa utworzyły coś w rodzaju labiryntu, najgorsze, że nie byli tu sami. Pająki, przerośnięte, prawdziwe i jeszcze głodne pająki, wraz z nimi biegały tu także te sztućcowe.
Na szczęście sobie poradzili, drzewa zaś całkiem zniknęły. Został jeszcze jeden przeciwnik, gigantyczny pająk. Nie pożył sobie długo i to miał być koniec kłopotów. Niestety drzewa, których teraz tu brakowało, okazały się cenne dla driad.
Naturianki postanowiły oczywiście ukarać tych, co dopuścili się tak okrutnego czynu. Rozalie wraz z resztą udało się uciec. Naturianki jednak nie odpuściły, ale owa intrygująca grupka miła przynajmniej trochę spokoju.
W tym czasie pojawił się nowy, Avarro. Pokusa miała wrażenie, że go zna, nie mogła znieść uczucia tej pustki i ciemności we wspomnieniach. Ten mężczyzna też ją znał. Szkoda, że mieli tak mało czasu, mógł jej tyle opowiedzieć, ale trzeba było pomóc Haxamowi wyjść z dziury i jeszcze Naoki ranny. W tym całym zamieszaniu znów ktoś znikł, tym razem Eloise.
Co się działo potem? Przybyła armia driad, dzielna Rozalie jednak się nie poddała, dobrze wiedziała co zrobić.
- OBIAD! - zawołała i jakkolwiek idiotyczne w tej sytuacji by to nie było, zadziałało. Setki sztućcowych pająków przybiegło rozprawić się, dość brutalnie z driadami. Oraz tym dziwnym olbrzymem, który towarzyszył zielonoskórym dziewczynom.
Już po wszystkim, już miało być dobrze. Miało, ale tak się nie stało. Bo kotołaka musiał przytulić niedźwiedź, którego musiała złapać wiwerna, a Naoki musiał chwycić Rozalie. W ten sposób znaleźli się w całkiem innym miejscu...

Dane gracza: Rozalie

Nazwa użytkownika:
Rozalie
Ranga:
Błądzący po drugiej stronie
Inne Postacie:
Esmeralda, Sechmet, Luna, Antar, Rozalie, Aurea, Delia, Mari, Nadeya, Nimfea, Sakura, Imelda, Anastasja, Xenja, Yrin, Zira,
Martwe postacie:
-
Uwagi administracji:
Użytkowniczka ma prawo posiadać w sumie 10 kont, z czego jeden slot, jest slotem dodatkowym, otrzymanym jako nagroda, za długie i sumienne wykonywanie pracy moderatora.
Status:
OFFLINE
Wiek:
20
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
GG:
53051069
Grupy:
Dołączył(a):
Wt mar 03, 2015 3:51 pm
Ostatnia wizyta:
Pn lip 17, 2017 8:34 am
Liczba postów:
62 | Znajdź posty użytkownika
(0.08% wszystkich postów / 0.04 posty dziennie)
Ostatni post:
[Centrum miasta] Trafił swój na swego
Śr paź 31, 2018 8:22 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Szepczący Las
(Posty: 21 / 33.87% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Niedaleko Wodospadu Snów] Ścigany. Znowu.
(Posty: 21 / 33.87% postów użytkownika)
cron