Profil użytkownika Niara

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Niara
Rasa: Anioł Światła
Wiek: 268


Aura

Emanacja jarzy się niesamowicie potężnie w umyśle czytającego, jednocześnie lekko połyskuje, choć pod dogłębniejszą obserwacją matowieje na brzegach, jakby przygasała. Zdaje się nie mieć określonego koloru, jednak niekiedy zyskuje skromne, cynkowe muśnięcia. Szafir, który tworzy poświatę tej wyjątkowej emanacji, dodaje otuchy i napawa wewnętrznie przyjemnym ciepłem. Wokół jej epicentrum unosi się uwodzący zapach lilii, czasem wymieszany z mirrą. Zdarzyć się może również, iż roztaczać się będzie w około przyjemna woń róż. Gdy jest się pod wpływem owej aury przyspiesza puls oraz doznaje się poczucia spełnienia. Naokoło słychać liczne głosy, z których wybrzmiewa śmiech dzieci, acz to wszystko niespodziewanie zagłusza jednolity, głęboki ton. W dotyku jest giętka oraz lepka, zaś na języku pozostawia łagodny, kwaśny smak. Wywołuje również niespodziewany natłok myśli.


Wygląd

Niara jest olśniewająco piękna, jej wygląd jest prawdziwie anielski. Ma szaroniebieskie, duże oczy, które cały czas zdają się być wypełnione głębokim smutkiem. Jej jasnoróżowe usta, których kolor przywodzi na myśl kwiaty kwitnącej jabłoni, ostatnio co raz częściej zdobi śliczny uśmiech. Choć sama często jest smutna nie szczędzi potrzebujących swojego szczerego, pogodnego uśmiechu. Po jej oczach jednak można poznać, że jej duszę trawi smutek. Anielica jest szczupła i niewysoka, mierzy około stu siedemdziesięciu centymetrów. Ma wąską talię, płaski brzuch, średniej wielkości, ładne, krągłe piersi, niezbyt szerokie biodra i szczupłe, długie nogi, które w zasadzie zawsze skrywane są pod długimi sukniami. Ma drobne dłonie i długie, szczupłe palce. Jej jasna, nieskazitelna cera podkreśla małe jasnoróżowe usta i mały nos. Ma delikatne rysy. Jej włosy są zaskakująco długie, sięgają aż do połowy jej ud. Naturalnie mają kolor dojrzałego, złotego zboża, czasem zdają się jednak znacznie jaśniejsze, są chwile kiedy wydają się świetliście białe. Odkąd pamięta krótsze ich kosmyki opadają jej na twarz.

Zawsze wyprostowana, porusza się cicho, z gracją i wdziękiem. Jej głos jest miły i ciepły, dający ukojenie. Zdaje się, że już on sam, bez żadnej magii byłby w stanie uspokoić nawet najgorsze koszmary. Posiada białe, pierzaste anielskie skrzydła, jednak najczęściej skrywane pod płaszczem magii. Odkąd je odzyskała boi się latać. Robi to tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Teraz, gdy została mieszkanką zamku prawie zawsze ma je ukryte, gdyż ciężko jej się poruszać po zamkowych korytarzach mają na plecach skrzydła.

Dotąd ubierała się w zwiewne suknie, sięgające kostek, z niewielkimi dekoltami, zwykle z długim rękawem. Prawie zawsze miały one jasne, pastelowe kolory. Nosiła również przy pasie miecz. Od czasu kiedy poślubiła króla jej ubiór zmieniono. Dostosowany jest teraz do mody panującej w Rododendronii. Nosi więc długie do ziemi suknie w najróżniejszych kolorach, zdobione perłami i innymi kamieniami szlachetnymi. Nieodłączną częścią jej sukien zawsze jest mocno zasznurowany gorset uwydatniający wąską talię i piersi. Jej ubrania zdobią najróżniejsze hafty i koronki. Na głowie zazwyczaj ma diadem lub koronę, jej szyję również na co dzień zdobi kolia lub naszyjnik, podobnie jest z uszami, zwykle wiszą na nich kolczyki pasujące do reszty ozdób. Nieodłączną częścią jej garderoby jest srebrny, oksydowany pierścień z akwamarynem umieszczonym w centralnej jego części. Pierścień jest dowodem miłości króla i akceptacją prośby o możliwość zaślubienia anielicy. Bohaterka nosi go na serdecznym palcu lewej dłoni. Jej prawą dłoń zaś zdobi drugi podobny pierścień. Również wykonany ze srebra, ale znacznie szerszy i ozdobiony przez trzy akwamaryny, dwa po bokach, jeden w środkowej części. Owy pierścień dostała w ramach zaślubin z królem. Stanowi on coś w rodzaju obrączki. Noszony również na serdecznym placu.


Charakter

Anielica wydaje się być bardzo skryta, tajemnicza i małomówna. Sprawia takie wrażenie, choć wcale tak nie jest. Tak naprawdę jest bardzo szczera i miła. Cechuje ją szczodrość i dobro. W każdym chce widzieć choć odrobinę dobroci. Choć nie zawsze tak jest, stara się dostrzegać w ludziach te dobre strony, a wady pomaga im zwalczać, jeśli tylko tego chcą. Nie potrafi odmawiać, kiedy ktoś prosi ją o pomoc. Często zapomina o sobie. Przez wiele lat była wyłącznie dla innych. Dziś tak naprawdę nie zna siebie. Dzięki mężowi odkryła, że nie ma pojęcia co lubi, a czego nie, co sprawia jej radość. Zawsze brała życie takim, jakie było, starała się pomagać wyłącznie innym nie myśląc o sobie. Nauczyła cieszyć się tym co ma, nawet jeśli był to bukiet polnych kwiatów, które sama zebrała. Kocha zwierzęta. Czasem wydaje się, że lepiej dogaduje się z nimi niż z ludźmi. Jednak boi się wilków. Odkąd w Szepczącym Lesie napadło ją zarażone groźną chorobą stado zaczęła obawiać się właśnie tych zwierząt, choć jest pewna, że wśród nich są tak samo dobre istnienia jak złe. Nie lubi burzy, choć nigdy, ma wtedy wrażenie, że najwyższy jest rozgniewany i choć wie, że to nieprawda, to boi się hałasu grzmotów i błyskawic. Jej ulubionym żywiołem jest woda. Uwielbia ją. Kocha pływać. Woda ją uspokaja, lubi siedzieć przy rzekach, wodospadach, jeziorach fontannach. Szum wody koi jej zmysły. Jest bardzo wrażliwa na krzywdę innych. Nie lubi przemocy, choć potrafi się bronić. Jest bardzo inteligentna i pojętna. Posiada bystry umysł, szybko się uczy u reaguje w trudnych sytuacjach. Nie lubi samotności, choć zdążyła się już do niej przyzwyczaić. Zdaje się być małomówna, ale jeśli znajdzie odpowiednie towarzystwo bardzo chętnie rozmawia. Jest wierną służebnicą Pana. Mimo jej ogromnej wrażliwości potrafi by silna. Zawsze stawia dobro innych ponad swoje. Choć ostatnio zaczyna się zmieniać i odkrywać, że sama też może mieć pragnienia.

Atrybuty

Krzepa:Słaby, Niezbyt wytrwały, Kruchy,
Zwinność:Zręczny, Dokładny,
Percepcja:Wyostrzone czucie, Czuły zm.mag,
Umysł:Bystry, Błyskotliwy, Silna wola,
Prezencja:Olśniewający, Godny, Charyzmatyczny,

Cechy specjalne

Anielskie Skrzydła [D]Niara, jak każdy anioł posiada białe, pierzaste anielskie skrzydła, dzięki któym może latać. Jej skrzydła posiadają jednak dodatkową magię, dzięki któej może je ukryć. Za jej plecami migoczą zwykle białe, lub niebieskie iskry, po czym jej skrzydłą znikają. Anielica nie czuje ich ciężaru, jej plecy nie zdobią żadne zanki, które mogłby przywodzić na myśl, że dziewczyna jest aniołem. Jej skrzydłą po prostu znikają i nie mają wtedy matreialnej postaci. W Każdej chwili jednak siłą woli może ona przywrócić je znów do poprzedniego stanu.
Pani Snów [Z]Anielica potrafi czytać w ludzkich myślach i snach. To pierwsze jednak bardzo ją wyczerpuje. O ile czyta w myślach osoby o słabszej woli nie ma z tym problemów, jednak osoby o silniejszej woli sprawiają jej kłopot, oprócz tego nadmieren wykorzystanie tego daru bardzo ją wyczerpuje. Do tego stopnia, że bohaterka może nawet stracić przytomność. Czytanie w snach natomiast nie wyczerpuje jej. Może zobaczyć czyjeś zny jeśli dotknie śpiącej osoby. Potrafi też je zmieniać, może pozbyć się koszmarów, a zesłać senne marzenie. Może też zuepłne wyczyścić umysł śpiącego ze snów, lub jeśli zechce zesłać mu koszmar. Nie może jednak uspokajać i kotrolować swoich własnych snów.
Mowa Zwierząt [Z]Bohaterka za pomocą umysłu jest w stanie porozumiewać się ze zwięrzętami. Rozumie co one mówią i jest w staie im odpowiadać.

Umiejętności

Leczenie [M]
Mowa Elfów [M]
Śpiew [M]
Etykieta [W]
Jazda Konna [W]
Sztylety [O]
Długi Miecz [W]
Łucznictwo [W]
Przetrwanie [O]
Dyplomacja [W]
Czytania Aur [W]
Niebianologia [W]
Piekielnologia [O]
Pismo runiczne [P]

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Moce
Życia [AM]Magia z którą anielica się urodziła i doskonaliła przez całe życie. Głównie używana do leczenia. Dzięki niej anielica może leczyć nawet dotkliwe rany. W połączeniu z magią istnienia daje niesamowite możliwośći tworzenia. Anielica potrafi np. leczyć oparzenia tworząc nową skórę. Leczyć stare blizny, a nawet uzdrawiać chore narządy. Silna magia, dzięki, której postać może służyć innym. Może być używana również do samoleczenia. Jednak nie wszystkie dolegliwości, które dręczą fizyczne ciało bohaterki mogą zostać uzdrowione dzięki jej własnej magii. Ma jej służyć głownie do pomocy innym. Magia ta działa zarówno na istoty humanoidalne, jak na zwierzęta i rośliny.
Istnienia [M]Postać celowo rozpoczęła naukę Magii Istnienia, gdyż połączona z magią Życia tworzy niesamowitą siłę, dzięki które można tworzyć, a nawet ożywać. Dzięki samej Magii istnienia możne bez większych problemów tworzyć nowe przedmioty. Niewielkie rzeczy jest w stanie stworzyć w kilka minut, na większe potrzeba znacznei więcej czasu i energii.
Dobra [A]

Magiczne przedmioty

Magiczny Wisiorek [ZAC]Srebrny wisiorek z dużym, czarnym obsydianem na środku. Dostała go od Elladora, ponośc chroni przed niebezpieczeństwami. Najchętniej nosiłaby go cały czas, lecz jej szyję zwykle zdobi inna biżuteria. Nosi go jednak przy sobie, często przypiętego do sukni jako broszkę, gdyż wisiorek jest duży i łudząco ją przypomina.
Smoczy Medalion [ZAC]Srebrny medalion, który dziewczyna dostała od Zory, początkowo miał on wygląd okręgu z wygrawerowanym smokiem, jednak po wydarzeniach z życia Niary, Zora zmienił go nieco magicznie, teraz ma on kształ szafirowego oka, oplecionego przez liście i kwiaty lili. Dzięki niemu Niara może zawsze nawiazać swego rodzaju kontakt ze smokiem. Ostatnio jednak wisiorek leży schowany w szkatule, dziewczyna go nie nosi.

Towarzysz

Andromeda
Piękna, biała klacz, o cudownie lśniącej srebrnej grzywie. Jest młodziutka, choć jej właścicielka nie wie dokładnie ile ma lat. Bardzo spokojna i posłuszna, dopiero zaczyna się przyzwyczajać do swojej nowej właścicielki. Wygląda na to, że wcześniej do nikogo nie należała. Przyprowadzona anielicy przez Selenraia - jednorożca, który musiał ja opuścić, ale za towarzyszkę pozostawił jej właśnie Andromedę. Klacz jest magiczna, według tego, co powiedział jednorożec Andromeda się nie starzeje, a jej lśniąca grzywa ma magiczne właściwości, ogier jednak nie zdradził anielicy jakie. Jak na razie Niara dopiero poznaje się z prześliczną Andromedą.

Historia

PRZESZŁOŚĆ:

Niara była kiedyś spokojną i prawą anielicą, jednak los chciał, ze zakochała się w jednym z ludzkich książąt. Chcąc pokazać mu miejsce jej narodzin, zabrała go do anielskiego miasta, jednocześnie wiedząc, że nie powinna wprowadzać istoty innej rasy do ukrytych terenów aniołów. Książe okazał się zdrajcą i wtargnął na tereny niebian, plądrując doszczętnie miasto. Niara za swoje nieroztropne zachowanie i zbytnią ufność została skazana na banicje. Największą karą dla pięknej anielskiej istoty było odebranie jej skrzydeł.

Dziewczynę zesłano na ziemię, bez możliwości wstępu pod niebiosa. Na ziemi życie dziewczyny nie ułożyło się dobrze, porwana przez maga, zmuszona było zostać jego niewolnicą, przez wiele lat służyła okrutnikowi obmyślając plan ucieczki. Anielicy w końcu udało się uciec od oprawcy. Zmęczona i przerażona wędrowała po lasach w poszukiwaniu schronienia, wtedy na jej drodze stanął Zora, biały smok, który w bardzo krótkim czasie stał się dla niej ojcem, przyjacielem i opiekunem. Kolejne lata swojego życia dziewczyna spędziła pod opieką Zory, który wiele ją nauczył. W pewnym momencie kobieta postanowiła jednak pójść w swoją stronę, pożegnała się ze swoim przyjacielem i znów ruszyła w świat...

Jednak ten, kolejny raz nie był dla niej łaskawy, okazało się że brak boskiego Artemisu uniemożliwia jej normalne życie. Rany po skrzydłach otwierają się i dziewczyna zaczyna umierać. W ten oto sposób anielica wyruszyła w kolejną niebezpieczną podróż życia, w której poznała wielu przyjaciół. Po długiej wędrówce, udało jej się zdobyć artefakt i odzyskać życie. Wybudował dom w górach i postanowiła żyć jak zwykła kobieta. Jej spokój jednak nie trwał długo. Na nieszczęście los chciał, że dobroć Niary sprowadziła na nią śmierć. We własnym domu została ugryziona przez wampira i wykrwawiła się na śmierć.

Stał się jednak cud, Niara dzięki swoim ziemskim cierpieniom odkupiła swoje winy i trafiła do Niebios, odzyskał skrzydła i stała się Wolnym Aniołem. Dziś ma pełne prawo przebywać w Planach Niebiański, jak i na Ziemi, jest jedynym wolnym aniołem, mogącym samemu decydować o swoim losie. I tak Niara zaczęła nowe życie, które znów przyprawiło ją o cierpienie, miłość do istoty tak zmiennej jak demon doprowadziła ją do rozpaczy...

WYDARZENIA NAJNOWSZE:

Minęły cztery lata, odkąd ostatni raz widziała Meridiona. Już nawet nie pamiętała jego twarzy, nie chciała pamiętać... Cztery długie lata starała się o nim zapomnieć i chyba w końcu jej się udało. Nie było jej dane długo cieszyć się jego obecnością, zniknął tak szybko jak się pojawił. Zrozpaczona Niara nie szukała go, zostawił list... który przeczytała chyba miliona razy i milion razy go zapłakała... Załamana udała się w jedyne miejsce w którym była bezpieczna... zawsze bezpieczna... do domu... do Zory. Jej biedne serce jednak długo nie mogło znaleźć ukojenia. Mimo iż Zora robił wszystko by pomóc swej podopiecznej Niara stała się jeszcze bardziej zamknięta w sobie i smutna. Dziewczyna zmieniła się nie do poznania, jej jasne, niczym łany zbóż włosy sczerniały i stały się teraz ciemne niczym głęboka noc, zbladła, a ciało stało się chude i mizerne. Minął rok nim Zora zdołał choć trochę podnieść dziewczynę z głębi rozpaczy. Małymi kroczkami zaczął zajmować jej umysł nowymi naukami, magią i odkrywaniem mocy artefaktów... Niara ożyła, stopniowo przestała myśleć o zawodzie jaki ją spotkał, a zajęła się studiami i nauką nowych umiejętności. Jej ciało znów nabrało kształtów, zawsze smutne oczy odzyskały dawny blask, jedynie jej długie loki pozostały czarne... Dziewczyna żyła teraz bardziej jak studiująca magię młoda czarodziejka, niż jak anioł. Minął kolejny rok, niewielki smutek ciągle tkwił w sercu dziewczyny, jednak Zora postanowił, że anielica nie może ciągle tkwić przy nim i tak dziewczyna pod protekcją starego smoka trafiła pod skrzydła czarodziejek, na Równinie Theryjskiej, by uczyć się nowych arkan magii i doskonalić stare... Kobieta spędziła tam prawie dwa lata i ten czas był dla niej czasem niezapomnianym, pełnym radości, pracy i nowych przyjaźni. Decyzja jaką podjął Zora by odesłać ją właśnie tam była chyba najlepszą jaką mógł podjąć, wśród młodych adeptek, bądź co bądź wiekowa już anielica odzyskała swoje poczucie wolności i młodości, a przy okazji wiele się nauczyła... W końcu jednak nadszedł czas by odejść i tu znów zainterweniował stary smok, dzięki któremu Niara trafiła na dwór do Danae jako królewska medyczka...

Niara

Dane gracza: Niara

Nazwa użytkownika:
Niara
Ranga:
Pani Snów
Inne Postacie:
Villemo, Saira, Aruviel, Sauria, Jasmina, Nani, Sava, Siren, Ziva, Zayra, Aurelia, Rumianek, Sasanka, Nivalia, Anette, Azajasz, Alexander, Valerija, Katniss, Yvaine,
Martwe postacie:
Cendri, Enola, Amertin
Płeć:
Kobieta
Ranga:
Obrazek
Status:
OFFLINE
Lokalizacja:
Poznań
Wiek:
28
Zawód:
Z zamiłowania krawcowa, krojczy, projektant, głownie sukni oraz strojów cosplay.
Zainteresowania:
Haft tradycyjny, haft na ubraniach, ozdobach itp. haft koralikowy, szycie, projektowanie, wykonywanie biżuterii, szydełkowanie. Pisanie na Granicy :) Koty. Filmy. Filmy animowane. Fryzjerstwo. Ogólnopojęte fantasy.
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
GG:
13607375
Skype:
panisnow
Grupy:
Dołączył(a):
Wt maja 19, 2009 1:26 pm
Ostatnia wizyta:
Pt lut 15, 2019 6:37 pm
Liczba postów:
1754 | Znajdź posty użytkownika
(2.15% wszystkich postów / 0.49 posty dziennie)
Ostatni post:
Nasza fabularna rodzina
So lut 16, 2019 8:01 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Żelazna Twierdza
(Posty: 340 / 19.38% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Żelazna Twierdza] Koronacja Królowej.
(Posty: 85 / 4.85% postów użytkownika)

Podpis

Królowa Niara

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."
cron