Profil użytkownika Ilia

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Ilia (Ilirinleath)
Rasa: elf leśny
Wiek: 36


Aura

Blada aura przybrała żywą barwę barachitu, na którym to odznaczone pozostały cienkie ścieżki miedzi. Zapach świerku tuż po deszczu w połączeniu z licznymi głosami tworzy wyobrażenie kołyszącego się lasu chowającego w szczelinach leśne duchy. Wielokrotnie chichoczą dziecinnym głosem, a wszystko to skrywa się pod obsydianową poświatą. W dotyku wyróżnia się giętkością oraz ostrym brzegiem. Smakuje gorzko i lepi się delikatnie do języka niczym żywica spływająca wzdłuż rozdroży pnia.


Wygląd

Elfka zwykła nosić przy sobie jak najwięcej rozmaitej broni. Mimo iż nie jest specjalnie uzdolniona w posługiwaniu sie takim arsenałem, Ilirinleath uznała że strój taki doda jej wizerunkowi znacznie więcej powagi i grozy. Swój wygląd zewnętrzny również stara sie dopasować do roli leśnej strażniczki, rezygnując z upodobań do rzeczy pięknych i delikatnych. Ilia najczęściej przyodziana jest w zielonkawy mundur z lekkiej skórzanej zbroi. Zawsze pamięta o tym by był on lekko przybrudzony i sprawiał wrażenie że osoba go nosząca jest zapracowana i nie stroniąca od ciężkiej pracy. Podobnie jej jasne włosy, upinane z tyłu głowy, na pierwszy rzut oka wyglądają jak ułożone w zupełnym nieładzie, chociaż w rzeczywistości jest to elekt wielogodzinnych starań przed lustrem.
Ilia jest wysoka i smukła, z urodą typową dla przedstawicielek rasy elfów, chociaż kolejne lata służby w leśnej straży sprawiły że niegdyś delikatne rysy elfki teraz stały sie bardziej twarde, a jej sylwetka zdradza obycie w żołnierskim rzemiośle. Przenikliwe niebieskie oczy cały czas obserwują otoczenie.


Charakter

Najważniejszą zasadą którą kieruje się Ilia jest nie pozostawianie niczego przypadkowi. Wszelkie życiowe trudności są do pokonania jeśli tylko zamiast uciekać, weźmie się sprawy w własne ręce. Elfka jest zakochana a miłość determinuje jej działanie. Z natury jest osobą spokojną, skromną, lubiącą czytać i studiować magię życia, będącą nauką co do której wykazuje spore predyspozycję. Niestety szybko przekonała się że nie ma szans aby obiekt jej westchnień zwrócił uwagę na kogoś takiego. Ponieważ kapitan Isilar, dowódca leśnej straży, z lekceważeniem traktuje tych którzy przedkładają literaturę nad sztuką wojskową, Ilirinleath zrobiła wszystko by dostać się do jego oddziału. Zamieniając jedwabne szaty na mundur strażnika a także porzucając księgi na rzecz różnorakiej broni, elfka stara sie zrobić wszystko by zyskać szacunek i uznanie swojego zwierzchnika. Z udawaną odwagą i pewnością siebie, Ilia zgłasza się na ochotniczkę do najtrudniejszych zadań jakie wyznacza jej kapitan. Ponoszone klęski w niczym nie zniechęcają dziewczyny by dalej walczyć o swoje.
Ilia wyznaje dość proste zasady dotyczące rozumowania tego co jest dobre a co złe. Wszystko sprzeczne z literą prawa należy surowo karać a pojęcie okoliczności łagodzące nie mieści sie w jej słowniku. W dążeniu do celu jakim jest zdobycie miłości kapitana Ilia jest uparta i zdeterminowana, chociaż co jakiś czas zdarza jej się zapomnieć o swoim postanowieniu. Jako że wciąż czuje pociąg do pogłębiania swojej wiedzy medycznej, upewniwszy się zawczasu ze nikt jej nie widzi i nie wpłynie to na jej reputację, elfka ukradkiem wraca do lektur.

Atrybuty

Krzepa:Raczej wytrwały,
Zwinność:Bardzo zręczny, Szybki, Dokładny,
Percepcja:Wyostrzony wzrok, Dobry słuch, Wyostrzony zm.mag,
Umysł:Pojętny, Ineligentny,
Prezencja:Ładny,

Cechy specjalne

Mowa leśnych zwierząt [D]Jako przedstawicielka leśnych elfów, Ilia potrafi porozumiewać sie z większościa z przedstawicieli fauny lasów Adrionu.

Umiejętności

Polowanie [O]
Zielarstwo [O] Ilia zawsze nosi przy sobie kilkanaście własnorącznie sporządzonych mikstur na wszelkie choroby.
Anatomia [O] Podstawa dla kogoś zajmującego się medycyną.
Botanika [P] Wiedza o roślinach przydaje się przy sporządzaniu ziół.
Medycyna [M] To jest nauka która pasjonuje elfkę. Leczy ziołami lub magią w trudniejszych przypadkach.
Prawo [W] Znajomość litery prawa stanowi niezbędnik w pracy starżniczki.
Łucznictwo [O]
Poezja [P]
Śpiew [P]
Polityka [P]

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Moce
Życia [A]

Magiczne przedmioty

Towarzysz


Historia

Ilirinleath urodziła się i wychowała w lasach Adrionu. Jej rodzice byli znanymi w okolicy medykami i jak to się często zdarza pragnęli by córka poszła w ich ślady. Młoda Ilia od dziecka uczona była sztuki uzdrawiania i ziołolecznictwa w której to wykazywała się sporym talentem. Zaangażowanie i zapał do nauki oraz ciekawość poznawania nowych rzeczy jakie wykazywała elfka były powodem do dumy dla jej rodziców. Ilirinleath czyniła gigantyczne postępy. Szybko opanowała właściwości lecznicze większości roślin z okolicznych lasów i tajniki przyrządzania z nich medycznych wywarów. Jako że iż w wieku dziecięcym Ilia wykazywała magiczne zdolności, zdecydowano się wtajemniczyć małą elfkę w arkana magi życia. Dla chłonącej wiedzę dziewczynki wszystko to było za mało. Im więcej poznawała tym więcej pytań rodziło jej się w głowie i tym bardziej rosła chęć poszerzania swoich umiejętności. W wieku kilkunastu lat wraz z rodzicami elfka wybrała się w swoją pierwszą podróż do zaprzyjaźnionych z Adrionem elfickich królestw. W Danae i Kryształowym Królestwie młoda Ilia kontynuowała naukę. Niestety szybko się rozczarowała gdyż wiedza tych krain niewiele różniła się od tej zgromadzonej w Akademii Medycznej Adrionu będąc w gruncie rzeczy tylko jej uboższa wersją.
- Chciałabym studiować wiedzę na temat roślin które można znaleźć poza ziemiami elfów. - Oświadczyła pewnego dnia swoim rodzicom.
- Niestety to niemożliwe. Tylko zwiadowcą wolno udawać się do zewnętrznych krain. Poza tym masz przecież wszystko co potrzebne tutaj, wokół siebie. - Odpowiedziała matka, będąc przekonana że raz na zawsze zamknie ten wątek, lecz dla elfki wypowiedź ta była tylko wskazówką co powinna dalej robić w swoim życiu. Musiała zostać leśnym strażnikiem.
W ten sposób Ilirinleath poznała zupełnie nowe życie, stając przed całkowicie odmiennymi niż dotychczas problemami. Od tej pory musiała radzić sobie całkiem sama. Oburzeni jej decyzją rodzice odcięli się od takich poczynań córki. W realizacji nowych wyzwań brak uzdolnień i naturalnych predyspozycji elfka musiała nadrabiać codzienną ciężką pracą, uporem i determinacją. W nauce szermierki, łucznictwa czy sztuki przetrwania w lesie nie pomagali jej też nauczyciele. Jej przewodnik cały czas podkreślał iż Ilia jest tylko rozpieszczonym dzieciakiem z ciekawości bawiącym się w strażnika i robił wszystko by dziewczyna zrezygnowała z swojego postanowienia. Dopiero kapitan Isilar okazał się pierwszym który widząc zapał elfki zdecydował się jej pomóc.
- Dam jej szansę. - Oznajmił, przyjmując na okres próbny w szeregi swojego oddziału.
Widząc iż nie jest już osamotniona Ilirinleath zyskała dodatkową motywację by kontynuować swoje nauki. Od tej pory zdecydowana była robić wszystko by się wykazać. Podejmowała się każdej możliwej misji. Od tych najbardziej nudnych i monotonnych, po te niebezpieczne w których musiała ryzykować swoim życiem. Wprawdzie wciąż popełnia błędy, a powierzone jej sprawy rzadko udaje się elfce doprowadzić do szczęśliwego zakończenia, ale Ilia nie zamierza poddawać się i zawracać z drogi do doskonałości. W jej życiu możliwość poznawania innych krain i nieznanych roślin nie jest już jedynym celem. Obecnie pragnie również zrobić jak najwięcej dla swojego kapitana, nie tylko z zwykłej wdzięczności ale także z względu na uczucie jakim go darzy.

Dane gracza: Ilia

Nazwa użytkownika:
Ilia
Ranga:
Mieszkaniec Sennej Krainy
Inne Postacie:
Feyla, Winka, Nurdin, Awel, Bluen, Escrim, Groszek, Nyllef,
Martwe postacie:
Acila
Płeć:
Kobieta
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Śr wrz 03, 2014 12:31 pm
Ostatnia wizyta:
Pt paź 12, 2018 7:13 am
Liczba postów:
111 | Znajdź posty użytkownika
(0.14% wszystkich postów / 0.07 posty dziennie)
Ostatni post:
[Żelazna Twierdza] Przyjaciółka z przed lat.
Cz paź 11, 2018 11:09 am
Najaktywniejszy w dziale:
Szepczący Las
(Posty: 37 / 33.33% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
Lilia wsród lodu.
(Posty: 35 / 31.53% postów użytkownika)
cron