Profil użytkownika Fatyn

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Fatyn
Rasa: Człowiek
Wiek: Sześćdziesiąt jeden wiosen


Aura

Stosunkowo silna aura złożona jest w głównej mierze ze złota niżeli kobaltu. Otacza ją bezdźwięczna, obsydianowa poświata. Rozprzestrzenia zapach ludzkiego potu, który to miesza się z wonią starych, zakurzonych ksiąg. Niezwykle miękka, ale i przy tym sztywna, chociaż odnaleźć można na niej pojedyncze, giętkie brzegi. Wielu boi się spotkać z tą emanacją z powodu jej imponującej ostrości. W smaku nieprzyjemnie gorzka pozostawia po sobie suchość w ustach i z rzadka kiedy lepi się do podniebienia.


Wygląd

Chudy dziadyga w połatanej opończy z kapturem, wspierający się na dębowym kiju, słaby i przygarbiony. Tak mniej więcej Jair jest odbierany przez otoczenie, w co dokładniejszej relacji mogłyby pewnie pojawić się jeszcze takie szczegóły jak długie, siwe włosy, takaż broda, wreszcie jasne, błękitne oczy, niezwykle przenikliwe i błyszczące inteligencją jakby. Ktoś, kto poobserwowałby staruszka chwilkę dłużej stwierdziłby, że jest on żwawszy, niż wydaje się być z początku, co da się stwierdzić, gdy prowadzi z kimś ożywioną rozmowę, energicznie przy tym gestykulując, gdy śmieje się, co jeszcze bardziej pogłębia liczne zmarszczki na jego twarzy. Coś w jego wyglądzie sprawia, że starzec zdaje się promieniować wręcz życzliwością, dobrocią i ciepłem dla bliźnich.


Charakter

Oszust, krętacz i manipulant, ale z rodzaju tych porządnych. Jair jest dobrym człowiekiem, w swoim przynajmniej mniemaniu – fakt faktem, nigdy nikogo nie zabił, przemocy zresztą w każdej formie unika, nie kradnie i to nie tylko dlatego, że kiepskim byłby złodziejem, nie grozi, nie straszy i nie jest fanatykiem, choć z pasją głosi naukę o Panu Plugastwa. Nie bez podstaw uważa, że zna się na ludziach (na nieludziach zresztą też), przeto ma w zwyczaju szybko wyrabiać sobie opinię o tych, których spotyka. Jako człek wykształcony zawsze przejawia chęć do rozwijania zdobywania wiedzy w każdej dziedzinie. Lubi rozmawiać, pozyskiwać wyznawców, złoto oraz wino, do dwóch ostatnich ma szczególną słabość. Jest natchniony – często miewa różnorakie wizje, zdarza mu się głosić proroctwa, dostępuje nagłych oświeceń i tym podobnych.

Atrybuty

Krzepa:Słaby, Niezbyt wytrwały, Wrażliwy,
Zwinność:Niezbyt zręczny, Powolny, Dokładny,
Percepcja:Niedowidzący, Kiepski węch, Przytępiony smak, Wyczulony na magię,
Umysł:Niezwykle bystry, Błyskotliwy, Żelazna wola,
Prezencja:Charyzmatyczny,

Cechy specjalne


Umiejętności

Odnajdywanie portali i źródeł magii [W]
Powożenie [O]
Czytanie aur [W]
Kaligrafia [W]
Introligatorstwo [O]
Zielarstwo [O]
Bestiologia [O]
Czasologia [P]
Demonologia [O]
Geografia [O]
Kulturoznastwo [W]
Medycyna [P]
Meteorologia [P]
Nekromancja [P]
Niebianologia [O]
Piekielnologia [O]
Pismo runiczne [W]
Religioznastwo [W]
Rytualizm [O]
Szamanizm [P]
Wiedza o duchach [O]
Aktorstwo [P]
Gra na klasycznych instrumentach społeczności wiejskich [P]
Rysunek [P]

Magia

Nie potrafi używać magii.

Magiczne przedmioty

Towarzysz

Numer Ósmy
Zwyczajny osiołek (Equus asinus), ssak z rodziny koniowatych. Charakteryzuje się dużą głową, długimi uszami, cienkim ogonem z kitą na końcu, małymi wymaganiami pokarmowymi i odpornością na brak wody. Fatyn nabył go niegdyś jako zwierzę przydatne przy jego wędrownym trybie życia - Numer Ósmy bowiem dzielnie wywiązuje się z zadania ciągnięcia wozu kapłana po traktach i bezdrożach, przy okazji będąc milczącym nieco, acz cierpliwym rozmówcą, kiedy to przez długie tygodnie nie ma do kogo się odezwać.

Historia

Fatyn przyszedł na świat na Wybrzeżu Cienia, w leżącym na szlaku handlowym miasteczku, z racji na swoje położenie naturalnie żyjącym z handlu. Rodzina jego nie była tu wyjątkiem, tatuś zaś, jako niezły kupiec, dorobił się dość znacznie jak na tamtejsze standardy. Dwóch pierwszych synów przeznaczył na swoich spadkobierców, Fatyn, jako trzeci, musiał w końcu opuścić dom rodzinny. By stworzyć mu perspektywy, wysłano go do kapłanów Pana. rnCzternastoletni wówczas chłopak odebrał wykształcenie, obył się nieco ze światem, stwierdzając jednocześnie, że kapłanem Pana absolutnie być nie chce. Cztery lata później, podczas eksperymentowania ze szczególną odmianą grzybów, doznał objawienia, które wytyczyło dlań dalszą drogę życia. Objawił mu się bóg – Pan Cieni, Bóg Plugastwa, Władca Mroku – czyniąc go swoim kapłanem. Po tym wydarzeniu kapłan opuścił swój dotychczasowy dom i począł głosić i nauczać. Trzymał się wiosek, mniejszych miasteczek, by nie zwracać na siebie zbyt dużej uwagi. Żył z datków pozyskiwanych wyznawców… i tak zostało do chwili obecnej.

Dane gracza: Fatyn

Nazwa użytkownika:
Fatyn
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Inne Postacie:
Niegdyś Chaldrion; Merithur, Arthanal, Sekiel.,
Martwe postacie:
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
N sie 10, 2014 9:46 pm
Ostatnia wizyta:
Pt sty 12, 2018 9:25 pm
Liczba postów:
2 | Znajdź posty użytkownika
(0.00% wszystkich postów / 0.00 posty dziennie)
Ostatni post:
[Most na rzece] Pani raczy dać część ze swojej sakiewki...
N wrz 14, 2014 8:23 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Rzeka Motyli
(Posty: 2 / 100.00% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Most na rzece] Pani raczy dać część ze swojej sakiewki...
(Posty: 2 / 100.00% postów użytkownika)

Podpis

Interrogare sapienter est docere.
cron