Profil użytkownika Milele

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Milele Mvuatone
Rasa: centaur
Wiek: 120 (wygląd: 16)


Aura

Odrobinę silniejsza od reszty aura. Cechuje ją żywa cynowa barwa skąpana w barachicie. Jej poświata ma przyjemny odcień szlachetnego ametystu. Pozytywne wrażenie sprawia również głęboki dźwięk wydobywający się z emanacji rozpływający się po całej powierzchni. Aura ma silny aromat lasu i kwiatów jednoznacznie wskazując na pochodzenie posiadacza aury. W dotyku raczej miękka i niesamowicie wręcz giętka, przy tym bardzo ostra. W smaku jest niebywale lepka, pozostawia gorzki posmak w ustach.


Wygląd

Milele to niewielka centaurzyca, mierząca sobie zaledwie 2,20m. Jej twarz jest typowo ludzka, dość ładna, ciut dziecinna, z delikatnie skośnymi błękitnymi oczyma. Zamiast ludzkich ma końskie, ruchome uszy pokryte brązowawą, krótką sierścią. Jej rude, falowane, sięgające do wysokości kłębu włosy zaplata zazwyczaj w warkocz, by jej nie przeszkadzały. To samo robi ze swoim ogonem, który wygląda do nich dość podobnie. Ludzki tors o delikatnie rudawej skórze przechodzi płynnie w końskie ciało z krótką, kasztanowatą sierścią. Nogi ma smukłe, niezbyt wytrzymałe, jednak może okazać się, że na krótkie dystanse mało który koń dorównuje jej szybkością. Całe jej ciało jest też zwinne i gibkie dzięki swej małej mierze. Krążenie wśród gęstych zarośli przychodzi jej z łatwością. Gdyby nie jej osobista chęć do uszanowania zwyczajów innych humanoidów, jej strój ograniczałby się zapewne do kołczana na plecach, łuku oraz skórzanego pasa zaraz za przednimi nogami, do którego doczepiona jest torba, sakiewka i mały nożyk. Milele jednak zakłada na siebie dodatkowo zgniłozielony, ludzki płaszcz z kapturem, który, swoją drogą, pomaga jej też trochę w kamuflażu.


Charakter

Mvuatone jest niezwykle wrażliwa na cudzą krzywdę. Rozumie jedynie zabijanie w celu zdobycia pożywienia, co sama praktykuje — innej przemocy nie pojmuje. Wtrąca się w walki, by pomóc słabszemu, mimo że sama nie jest zbyt silna. Jeśli chodzi o prawo w urzędowym sensie, nie zna go zbyt dobrze i kieruje się raczej zasadami moralnymi oraz własnym poczuciem sprawiedliwości. W rozmowie lubi się śmiać i żartować, co nie znaczy, że nie zna powagi — gdy przychodzi co do czego, sama jest w stanie zmyć z twarzy swój zwyczajowy uśmiech i sprawić, że reszta uczyni to samo. Zwykle ma kontakt z mieszanką rasową i nie zna wielu innych centaurów. Żarty innych odnośnie do jej podobieństwa do zwierzęcia, w dodatku popularnego wierzchowca, przyjmuje bez urazy — ba, sama czasem sobie z tego żartuje. Nie ma problemu z przewożeniem innych na grzbiecie, o ile oczywiście dana osoba nie jest zbyt ciężka i zachowuje się odpowiednio. Bo jej tolerancja jest wysoka — ale ''wio'' w połączeniu z bolesnym kopniakiem z zad to już za wiele.

Atrybuty

Krzepa:Niezbyt silny, Wytrwały, Wrażliwy,
Zwinność:Niezwykle zręczny, Błyskawiczny, Perfekcyjny,
Percepcja:Sokoli wzrok, Dobry słuch, Słaby zm.mag.,
Umysł:Silna wola,
Prezencja:Ładny,

Cechy specjalne

Niezwykły wzrok [Z]Widzi najdrobniejsze szczegóły z tak wielkich odległości, że niektórzy nie zauważyli by tam nawet jaskrawo różowego olbrzyma. Zdarza się, że przenika wzrokiem przez niezbyt grube przeszkody, np. krzewy czy tkaniny.
Mowa Lasu [Z]Instynktownie odczytuje myśli dzikich istot.

Umiejętności

Łucznictwo [M]
Myślistwo [M]
Przetrwanie w dziczy [O]
Anatomia zwierząt [O]
Cieśla łuczniczy [W]
Bieg na przełaj [P]

Magia

Nie potrafi używać magii.

Magiczne przedmioty

Jaskółka [ZAK]Własnoręcznie wyrobiony łuk. Drobne czary dodały mu wytrzymałości, siły oraz sprawiły, że w obcych dłoniach stanie się słabym, bezużytecznym narzędziem.
Strzały [ZAC]Produkowane przez Milele strzały są ostre jak brzytwa, nie tępią się, są idealnie wyważone. Najważniejszą magiczną cechą tych strzał jest zdolność sparaliżowania istoty w kontakcie z jej krwią.

Towarzysz


Historia

Milele urodziła się w małym klanie pośród wielkiej puszczy, którą nazywali zwyczajnie Lasem. Klan był naprawdę nieduży, łącznie należało doń nie więcej niż trzydzieści centaurów. Rodzice Milele podobno wplątali się w jakąś wojnę między innymi rasami, z której nigdy nie powrócili. Dziewczyna za bardzo nad tym nie bolała, ponieważ nie byli jej aż tak bliscy, jak brat bliźniak Frinn i wujek Dhoruba, myśliwy, który zajmował się nimi od małego. Milele i Frinn byli dobrze rozpoznawalni w klanie przez niezwykłość, jaką są wśród centaurów bliźnięta. Oni jednak często w to powątpiewali, widząc, jak bardzo się od siebie różnią — może nie tyle wyglądem, cocharakterem. Frinn był zawsze tym cichym, słodkim źrebakiem, który nie odstępował opiekuna na krok. Milele była buntowniczką i rozrabiaką — ciągle ganiała po lesie, próbowała tropić zwierzęta i od małego namiętnie ćwiczyła łucznictwo. Wujek widząc jej kiełkujący talent, zadbał o to, by rozkwitł pod każdym względem. Ale Mi tego nie widziała. Nie zdawała sobie wtedy sprawy, że to dzięki karom Dhoruby polegającym na pomaganiu mu w warsztacie nauczyła się poprawnie wymawiać słowa zaklęcia nad grotem strzały, czy też wycinać w łuku majdan idealnie dopasowany do dłoni. Ona widziała tylko polowania — które były nagrodą za opiekę nad nieporadnym bratem albo sumienne wykonanie swojej pracy w warsztacie. Dhoruba uczył ją tak przez ponad 50 lat, aż nie była na tyle sprawna, by samej odbywać wielodniowe polowania.

Jej życie było wtedy sielanką. Nie myślała nigdy, że to się skończy — że nie będzie pomocnikiem Dhoruby i że nie zajmie jego miejsca. Odległa wojna, która była dla niej tylko plotką krążącą w klanie, przestrogą dla źrebiąt, czymś nierealnym, nagle dała o sobie znać. Frinn zniknął — tak zwyczajnie, z dnia na dzień. Pozostawił po sobie tylko lakoniczny list z informacją, że chce poszukać rodziców. Prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy, że gdyby żyli, najpewniej już wróciliby do klanu. Uważano, że on sam niedługo wróci — ale nie wracał. Wciąż go nie było. Jego siostra, pozbawiona najbliższej osoby, usychała z tęsknoty i miała w sobie coraz mniej zapału. Po miesiącu Dhoruba powiedział Milele, by zostawiła klan i ruszyła za bratem. Las był nieubłagany, a Frinn nie znał go tak dobrze, jak siostra. Milele zaczęła podróż z zapałem. Oczekiwała, że znajdzie brata tuż po wyruszeniu w Las. Ale mijały dni, miesiące, lata, przez które nie słyszała o bracie ani słowa. Jej wędrówka trwa do dziś. Z poszukiwacza stała się wędrowną łowczynią, która już dawno zapomniała celu swojej wędrówki.

Dane gracza: Milele

Nazwa użytkownika:
Milele
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Martwe postacie:
Status:
OFFLINE
Wiek:
21
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
GG:
21690704
Grupy:
Dołączył(a):
So mar 02, 2013 6:39 pm
Ostatnia wizyta:
Cz mar 13, 2014 7:51 pm
Liczba postów:
2 | Znajdź posty użytkownika
(0.00% wszystkich postów / 0.00 posty dziennie)
Ostatni post:
Prośby o napisanie aury
Pn mar 04, 2013 10:27 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Księga Boskich Praw
(Posty: 2 / 100.00% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
Prośby o sprawdzenie KP
(Posty: 1 / 50.00% postów użytkownika)
cron