Profil użytkownika Zahra

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Zahra Brassington, znana też jako Raven
Rasa: Przemieniona (Ex. Czarodziejka)
Wiek: 1200 lat, choć wygląda na co najwyżej 30.


Aura

Słabo wyczuwalna, srebrna aura o topazowej poświacie. Wydziela bliżej nieokreślony zapach. Słychać wokół niej głównie dziwne głosy i dźwięki, jak również grzmoty i szczęk metalu. Jest ostra i giętka, a w smaku pikantna i słona.


Wygląd

Zahra jest szczupłą i zgrabną kobietą. Jest średniego wzrostu - mierzy zaledwie 6 stóp (ok. 178 cm). Ma pociągłą twarz, z wyraźnie rysującymi się, pełnymi ustami i wąskimi beżowymi oczami, oraz wydatnym nosem. Blond włosy średniej długości ma zazwyczaj ładnie ułożone, a czasami parę kosmyków spada jej na twarz. Nosi zazwyczaj długą, eozynową suknię (eozyn - odcień czerwieni, wpadający w intensywny róż) ze srebrnymi zdobieniami i drobnymi rubinami i złotą obręczą. Takie same są jej rękawiczki, sięgające połowy ramienia, lecz jeszcze mają one dodatkowo kawałek jedwabiu, by nie uszkodzić delikatnej skóry czarodziejki. Jej czarne buty są do połowy łydek, na wysokim obcasie. Na karku natomiast ma coś w rodzaju obroży, choć jest to tylko część garderoby dla ozdoby.
Chodzi dumna i wyprostowana, jak przystało na przedstawicielkę czarodziei. Jej głos jest miękki i kuszący, choć nie odzywa się zbyt często.


Charakter

Zahra nie jest osobą zbyt towarzyską, choć też nie jest zamknięta w sobie. Woli samotność, lecz czasami w głębi serca czuje potrzebę bycia w otoczeniu ludzi. Od dziecka interesowała ją magia demonów - przez co też nie zyskała sobie wielu przyjaciół. Z drugiej jednak strony sama jest osobą demoniczną - łatwo wybucha gniewem, nie ma skrupułów, by zabić, jest żądna potęgi i kieruje się pokusami. Jest to konsekwencja przemienienia - i własnej głupoty. Zawsze dopełnia swych obietnic. Świat ocenia podług własnej miary, choć dla świata jej poglądy mogą się wydawać amoralne.

Atrybuty

Krzepa:Raczej silny, Raczej wytrwały, Wrażliwy,
Zwinność:Zręczny, Precyzyjny,
Percepcja:Wyostrzony wzrok, Czuły słuch, Przytępiony smak, Czuły zm.mag,
Umysł:Pojętny, Ineligentny, B. silna wola,
Prezencja:Ładny, Charyzmatyczny,

Cechy specjalne

Postać półeterycza [Z]Cecha rasowa
Długowieczność [Z]Cecha rasowa
Ukryta Aura [Z]Cecha rasowa
Czytanie w myślach [Z]Cecha jeszcze jako czarodziejki - bardzo przydatna w wielu sytuacjach.
Mowa Smoków [Z]Czarodziejka jak większość przedstawicieli jej poprzedniej rasy, posiada zdolność komunikowania się w mowie smoków.

Umiejętności

Rytualizm [W]
Jeździectwo [W]
Wiedza tajemna [M]
Pływanie [O] Potrafi pływać, choć za tym nie przepada.
Czytanie Aur [P]
Demonologia [M]
Etykieta [P]
Władanie bronią białą [sztylety] [O] Potrafi się obronić w razie konieczności, lecz wszelaka broń (a nawet sztylety) nie jest jej żywiołem, lecz magia.
Pismo runiczne [O]
Alchemia [W] Czasami po wypędzeniu demona, osoba potrzebuje leczenia z powodu ran i obrażeń. Także sama Zahra to wykorzystuje w przypadku skaleczeń.

Magia

Nie potrafi używać magii.

Magiczne przedmioty

Emengar [ART]Sztylet niegdyś należący do demona Yerenbana, powierzchnia ostrza pokryta jest runami i dziwnymi znakami. Po przemianie przeszedł we własność Zahry. Wzmacnia moce Raven, a kiedy trzyma go inna osoba niż Zahra, płonie żywym ogniem.
Naszyjnik z brylantem [ZAK]Po przemianie po prostu pojawił się na szyi Zahry - jest to jedyna widoczna oznaka przemienienia. Nie można go ani zdjąć, ani zniszczyć. Kobieta jeszcze nie odkryła, czemu służy tenże naszyjnik.
Złoty pierścień [ZAC]Podarunek od dawnego mistrza Raven, ma chronić przed chorobami.

Towarzysz

Kelgar
Jest to gajłak - bestia wyglądem przypominająca wilka, lecz różnicą jest barwa oczu - u gajłaków oczy są czerwone. Kelgar jest zwierzęciem bardzo wiernym. Zahra znalazła go jeszcze jako szczenię, porzucone przez matkę. Wychowała go i za pomocą magii podarowała mu długowieczność. Jest nieufny wobec obcych.

Historia

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami... Tak mogłaby się zacząć każda baśń, lecz nie historia Zahry Brassington. Raven (tak nazywała ją rodzina) urodziła się paręnaście wieków temu w Efne, jako jedyna córka i trzecie dziecko pewnych zamożnych szlachciców - Kentona i Siminy Brassingtonów. Od maleńkości ujawniała swoje cechy czarodziejki jak jej rodzice. Jednakże z wiekiem zaczęła interesować się wszystkim, co jest związane z demonami. Rodzice w związku z tym zostawili ją na naukach u pewnego czarodzieja, Tonvora, z wyraźnym zaznaczeniem, by dwunastoletnia wtedy Zahra nie wracała już do domu, lecz także by czarodziej odwiódł ją od jej zainteresowania demonami. Stało się jednak inaczej - Raven nadal parała się magią demonów, której podstawy opanowała już w domu rodzinnym, zachęcana przez mistrza; i wróciła do Efne. Od niego też posiadła wiedzę tajemną, oraz rozszerzyła swe informacje na temat rytualizmu, demonologii, pisma runicznego i czytania aur.
Gdy miała już około 300 lat, Zahra opanowała do mistrzostwa Magię demonów. Codziennością było dla niej przywołanie lub wypędzenie demonów, tak też zarabiała. Po paru latach, gdy zgłosili się do niej jej rodzice - by wypędziła demona z jej starszego brata, Erona, ta z chęcią przyjęła zaproszenie. Jednak w ramach zemsty za to, co zrobili jej w dzieciństwie, wypędziła demona z brata, lecz swą magią skierowała tegoż demona, by zabił Kentona i Siminę. Nikt się o tym nie dowiedział, a jej bracia też nie mieli pojęcia, jak to się stało; śmierć Brassingtonów uznano więc za nieszczęśliwy wypadek.
Niestety, zgubą dla Zahry była jej żądza wiedzy. Paręset lat później, gdy czarodziejka osiągnęła wiek 840 lat, szczęście się od niej odwróciło. Zahra bowiem weszła w posiadanie sztyletu demona Yerenbana. Podczas rytuału przywołania popełniła mały błąd - źle wyrysowała ostatnią runę, co spowodowało, że sama tez przemieniła się w demona, a Yerenban podarował jej swoją duszę - jej ucieleśnienie to wisiorek, który ma na szyi.
Przez wiele następnych lat Zahra nie wiedziała, co się wtedy stało. Dziś już jest świadoma popełnionego błędu, lecz nie żałuje tego. W teraźniejszych czasach też podróżuje po Alarnii nadal parając się magią demonów, lecz jednak to już nie to samo, co kiedyś...

Dane gracza: Zahra

Nazwa użytkownika:
Zahra
Ranga:
Szukający drogi
Inne Postacie:
Niloufar,
Martwe postacie:
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
GG:
12998187
Grupy:
Dołączył(a):
Pt sty 27, 2012 5:07 pm
Ostatnia wizyta:
-
Liczba postów:
34 | Znajdź posty użytkownika
(0.04% wszystkich postów / 0.01 posty dziennie)
Ostatni post:
Zahra
Cz wrz 06, 2012 5:46 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Turmalia
(Posty: 24 / 70.59% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Karczma] Postój
(Posty: 24 / 70.59% postów użytkownika)
cron