Księgi
 • Przewodnik Po Granicy
  Przewodnik: Tutaj znajdziesz porady jak odnaleźć się na naszym forum.
  Stary, nadgryziony zębem czasu notatnik, który otrzymałeś od tajemniczego Wędrowca po przybyciu tutaj. Znajdują się w nim zapiski z czasów, kiedy On sam przybył do tej krainy. Niewątpliwie notatki te są cenne dla każdego niedoświadczonego podróżnika.
 • Księga Boskich Praw
  Administracja: Regulamin forum, ogłoszenia, podstawowe zasady pisania postów, przewodnik po forum, panująca hierarchia.
  Dziwna magiczna księga, w której zostały spisane najważniejsze prawa rządzące tym światem. Ponoć magia w niej zawarta, sprawia, iż każde wielkie wydarzenie mające miejsce w świecie magicznie zostaje w niej odnotowane.

  Poddziały: Archiwum Ogłoszeń, Ogłoszenia
  Ostatni post przez River Zobacz najnowszy post
  So kwi 20, 2019 3:31 pm
Mgły Stworzenia
 • Kreator Postaci
  Tworzenie postaci: W tym miejscu możesz stworzyć swoją postać.
  Te demiurgiczne narzędzia posiadają niezrównaną moc. Dzięki ich użyciu powołać można nowe życie - od prostego wieśniaka, poprzez zwinnego elfiego zwiadowcę po potężnego smoka czy demona. To tutaj rozpoczyna się podróż każdego bohatera. Rodzą się tu przeróżne istoty, niekiedy ulegające mrocznym szeptom z Otchłani. Inne słuchające głosu natury, jeszcze inne obierające drogę zła. Są też takie, które za wszelką cenę chcą poznać tajemnice wiedzy i magii, ale i takie dla których liczą się tylko ziemskie uciechy.
 • Grymuar
  Granicowe wiki: tutaj znajdują się informacje na temat tworzenia postaci oraz opis świata.
  W samym sercu największej alarańskiej biblioteki znajduje się potężne tomiszcze, w którym zawarto wiedzę niezliczonych pokoleń podróżników, odkrywców i historyków. Z czasem księga ta zyskała pewien rodzaj samoświadomości i w magiczny sposób potrafi teraz sama korygować swoją treść. Grymuar jest pilnie strzeżony, jednak dostęp do jego treści może uzyskać każdy.
 • Donosiciel Alarański
  Granicowy blog: informacje z Alaranii.
  Tutaj możecie przeczytać o tym, co piszczy w Alarańskich trawach. Nasi Kronikarze śledzą wątki i losy poszczególnych postaci, by następnie uchylić przed nami rąbka tajemnicy i oczywiście zachęcić do czytania. Zachęcamy was do czytania, komentowania w odpowiednim dziale oraz oczywiście do przesyłania własnych podsumowań wątków, w których bierzecie udział lub które śledzicie z zamiłowania.
Alarania
Po stronie rzeczywistosci
 • Karczma Pośród Mgieł
  Chat: Tutaj można porozmawiać sobie z innymi graczami.
  Miejsce spotkań istnień ze wszystkich krain, nie tylko tych zamieszkujących Alaranię. Karczma położona jest wśród mgieł okalających świat, tuż na jego granicy. Jej pochodzenie ginie w mrokach dziejów, jej twórca musiał być jednak potężnym bytem skoro zdołała przetrwać w nienaruszonym stanie wszystkie zawieruchy.
 • Góra Przeznaczenia
  Off-topic: Tu można porozmawiać na tematy nie związane bezpośrednio z grą.
  Miejsce spotkań wszystkich ras, tutaj odbywają się rozmowy na wszystkie tematy, istot ze wszystkich światów. Potężna magia drzemiąca we wnętrzu tej góry sprawia, iż żadna krew nie może zostać tutaj przelana, dzięki czemu jest miejscem bezpiecznym dla każdego.

  Poddziały: Magiczna Polana, StellarArk, Donosiciel
  Ostatni post przez Medard Zobacz najnowszy post
  Wt kwi 23, 2019 6:07 pm
 • Zakurzona Biblioteka
  Twórczość Własna i Archiwum: W tym miejscu można się podzielić z resztą swoimi dziełami - opowiadaniami, poezją, rysunkiem oraz poczytać stare nieaktywne już tematy.
  Wielkie regały, z półkami uginającymi się od ciężkich tomiszczy, ciągną się kilometrami w wielkiej bibliotece. Zgromadzona tu przez eony wiedza stała się źródłem pożądania każdego maga żyjącego na przestrzeni wieków.

  Poddziały: Poezja, Grafika, Opowiadania, Archiwum Alarańskie, Drogowskaz
  Ostatni post przez Quidditch Zobacz najnowszy post
  So mar 16, 2019 4:16 pm
Partnerzy
 • Masz Wybór
  Gry Paragrafowe: strona i wydawnictwo poświęcone opowieściom interaktywnym.
  Magiczne księgi zawarte w tej odległej bibliotece zdają się żyć własnym życiem. Czytelnik, który po nie sięgnie, może zorientować się, iż opowieści w nich zawarte zdają się nieustannie zmieniać i dostosowywać do jego myśli, a powtórne ich przeczytanie może ukazać całkiem inną historię.
 • Hexen Engine
  Silnik dla gier TGF - Tekstowych Gier Fabularnych.
  W odległej krainie kryją się magiczne artefakty, pozwalające osobom, które wejdą w ich posiadanie na kreowanie własnych światów i zarządzanie nimi niczym Prasmok. Uważaj jednak wędrowcze, taka władza wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i nie wszyscy mają siłę by ją dzierżyć.

Kto przegląda forum

Forum przegląda 32 użytkowników :: 8 zidentyfikowanych, 1 ukryty i 23 gości (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (509) było Wt paź 30, 2018 4:23 pm

Zalogowani użytkownicy: Athaniel, Delia, Google [Bot], Medard, Niara, Nuka, Sanaya, Skowronek
Ostatnio widziani: Skowronek, Niara, Medard, Nuka, Delia, Sanaya, Athaniel, Isambre, Sargybinis, Dérigéntirh, Haladmir, River, Will, Celine, Morana, Jaenvia, Sugarro, Deteroc, Cyros, Lucien, Jorge, Silea, Kana, Mereve, Hecate, Lotta, Iaskel, Teus, Władykost, Ognaruks, Tilia, Rakel, Hirondelle, Kerdeth, Titivillus, Sherreri
Legenda: * Administratorki*, * Administrator Technomanta*, * Ekspert Moderator*, * Junior Moderator *, * Moderator*, Demony, Elfy, Ludzie, Naturianie, Niebianie, Nieumarli, Nordowie, Piekielni, Pradawni, Zmiennokształtni

Statystyki

Liczba postów: 82114 • Liczba wątków: 3174 • Liczba użytkowników: 1910 • Najnowszy użytkownik: Athaniel

cron